Виховний процес школи відбувається з урахуванням основних закономірностей:

·        Зумовленість виховання суспільними потребами та умовами життя;

·        Взаємозалежність виховання, навчання та розвитку особистості.

·        Визначна роль діяльності у спілкуванні та вихованні особистості;

·        Урахування вікових та індивідуальних особливостей учнів;

·        Інтеграція  індивідуального і колективного впливу на особистість

·        Виховання дбайливого ставлення до навколишнього середовища.

Діяльність органів  учнівського самоврядування відповідає завданням національного виховання та забезпечує розвиток соціально-активної особистості учнів з власною громадянською позицією.

виховна робота планується на весь навчальний рік та затверджується педагогічною радою школи. Ці виховні заходи проводяться згідно з річним планом роботи та позапланово, якщо виникає нагальна проблема.

Згідно з планом виховної роботи школи кожен тиждень проводиться інформаційно-виховні лінійки для учнів 1 – 9 класів, на яких обговорюються термінові питання і проблеми із життя шкільного життя.

В місячниках ( «Увага, діти на дорозі!», акція  «Милосердя»,  присвячена піклуванню про людей похилого віку) беруть участь всі учні 5 – 9 класів.

У школі проводяться тижні правового виховання, Європейський тиждень. А також виховні заходи до Дня вшанування пам’яті жертв голодомору, Міжнародного дня доброчинності, до Всесвітнього дня запобігання самогубствам, до Дня партизанської слави, до Дня Чорнобильської трагедії. Учні беруть участь у концерті до Дня працівників сільського господарства в СБК.

Протягом всього року проводиться робота по утвердженню принципів загальнолюдської моралі: правди, любові, справедливості, доброти, патріотизму, працелюбності та інших доброчинностей.

Значно покращилась робота з екологічного виховання, яка покликана забезпечити учнів науковими знаннями про взаємозв’язок природи і суспільства. Це   участь у Дні довкілля та акції «Школа – мій рідний дім», трудових десантах.