Методична робота

Методична робота у школі є важливим фактором підвищення професійного й загальнокультурного рівня педагогічних кадрів. Система форм і заходів методичної роботи спрямована на якнайповніше засвоєння й осмислення вчителями досягнень педагогічної і психологічної науки, залучення їх до реалізації ідей, що сприяють вирішенню актуальних проблем навчання і виховання молоді.

Методична проблема направлена на відбір сучасних педагогічних технологій       , спрямованих на розвиток інноваційного потенціалу особистості, сприяє самоосвіті педагогів, підвищенню педагогічної майстерності.

Методична робота у школі організована як творчий процес, що включає в себе колективні, групові та індивідуальні форми роботи з педагогічними працівниками.

Педагогічний колектив Мар'янівської школи, працюючи над обласною проблемою “Креативна  освіта   для  розвитку  інноваційної   особистості ” та шкільною педагогічною проблемою «Розвиток в учнів креативної компетентності», спрямував свою роботу на виконання таких завдань:

формування цілісного творчого згуртованого колективу;

організація самоосвітньої діяльності;

запровадження у процес навчання і виховання інноваційних
технологій;

розвиток творчості учасників навчального процесу.

Зростання інформаційних потоків, зміна технологій, поява нових форм, методів, прийомів навчання, впровадження інтеракцій вимагає переорієнтації підходів до організації методичної роботи, її змісту.

Пріоритетним напрямком подальшого вдосконалення системи шкільної освіти є створення необхідних умов всебічного розвитку творчої особистості учнів, що передбачає забезпечення їхнього високого загальнокультурного, інтелектуального та морального рівнів.

Школа здійснює інноваційну діяльність за такими напрямками:

·     розвиток творчості школярів;

·     впровадження інноваційних технологій;

·     розвиток критичного мислення.

Всі вони вимагають від вчителя бути не стільки носієм інформації, скільки режисером ситуації, консультантом, порадником, водночас проявляти гнучкість, креативність.

Робота над проблемою «Школа – освітній і соціокультурний центр села» активізувала форми методичної підготовки кожного вчителя, підняла на більш високий рівень його теоретичну підготовку.

Методичний супровід здійснює методична рада, яка координує діяльність усіх методичних підрозділів та здійснює її корекцію.

Так на засіданнях методичної ради розглядалися такі питання:

-       Креативна інноваційна особистість – мета нової гуманістичної освіти.

-       Креативні чинники впливу на розвиток креативної особистості учня в освітньому середовищі сільської школи.

-       Особистість вчителя в розвитку креативних здібностей учнів.

-       Стимулюючі функції сільської школи для розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів.

Також змістовними та цікавими є засідання методичних об’єднань вчителів початкових класів, класних керівників та вчителів-предметників, на яких розглядалися питання:

-           особистість вчителя початкових класів в розвитку креативних здібностей учнів;

-           гуманна педагогіка та сучасні педагогічні психології – шлях до розвитку життєздатної особистості;

-           використання «ефекту генерації» у виховному процесі;

-           шляхи оновлення змісту шкільної математичної освіти;

-           роль дидактичних ігор у навчанні географії і такі інші.

У роботі над проблемою школи «Школа – освітній і соціокультурний центр села» та області «Креативна освіта для розвитку інноваційної особистості» допомагала творча група, яка знайомила вчителів з методичними новинками, проводила тренінги та круглі столи, на яких вчителі ділилися досвідом, практично показували використання інноваційних технологій на різних уроках  та різних етапах того чи іншого уроку.

Завдяки творчій активності вчителів, постійному бажанню рухатися вперед, ніколи не виникає питання щодо участі в тих, чи інших конкурсах.

Так вчитель початкових класів Єрмакова С.М. брала участь у районному турі «Вчитель року».

Вчителі підготували  методичні розробки виховних заходів за напрямками для участі у  щорічному ярмарку «Педагогічні здобутки освітян Пятихатщини»,  і ці матеріали були представлені в обласному турі. За активну участь у V обласній виставці «Педагогічні здобутки освітян Дніпропетровщини 2011 року» педагогічний колектив нагороджений грамотою головного управління освіти і науки Дніпропетровської обласної державної адміністрації.

З метою забезпечення ефективної самоосвітньої роботи вчителі ведуть  папки  з  досвіду  роботи, які поповнюють розробками уроків та позакласних заходів.

У школі відсутній методичний кабінет за браком вільних кімнат, але є методичний   куточок в учительській.

Колектив школи передплачує такі періодичні видання: «Позакласний час», «Інформаційний збірник», «Шлях освіти»,  «Нива Знань», «Джерело»,  «Управління  школою».